Strandtuin

Een stadstuin met de sfeer van het strand. Zon, schaduw en beach fibes in een duurzaam vormgegeven tuin in Alphen aan den Rijn

Levende, leefbare tuin

Na een paar jaar intensief gebruik, zijn de bewoners nog steeds heel blij met de nieuwe tuin. Voorheen lag de tuin vol met grijze tegels. Nu is er een levende tuin ontstaan met veel groen en kleur. Dieren, zoals bijen en padden, komen graag op bezoek. De kinderen kunnen springen en spelen, terwijl er ook plek is om rondom in de zon, of de schaduw te zitten. 

De bijzondere betonnen paden zijn ter plekke gestort. Het geeft de tuin een eigen strandsfeer. De tegels liggen in het fijne grind, met randen van cortenstaal. 

Grijsbladige beplanting, zoals duindoorn, stachys en santolina, geven de tuin een zomerse indruk. De hoge grassen laten de tuin bewegen.

Duurzame elementen

Overal kan het regenwater goed weglopen. Zo zijn er in de oprit grasbetontegels gebruikt en in de achtertuin halfverharding. Water loopt ook in de regenton, zodat de potten met regenwater kunnen worden begoten. De natuurstenen tegels in de voortuin komen uit de oude tuin en zijn hergebruikt.

In samenwerking met hovenier Ruud Hendriks